• O nás
  • Aktuality
  • Akce
  • Projekt IKAP
  • Výzkum
  • Kontakt

FacebookTwitter

LOGO HK

Zpět na přehled

Aktuality

Výsledky našeho šetření dopadu pandemie COVID-19 na podnikový sektor
Zástupci firem poukazovali mimo jiné na chaotičnost a nepředvídatelnost opatření vlády s tím, že nebylo možné se na ně řádně připravit. Dotazníkové šetření bylo realizováno v průběhu listopadu 2020. K účasti na šetření byla oslovena členská základna Hospodářské komory ČR čítající přes 16 tis. subjektů, a to jak OSVČ, tak právnických osob.
Zobrazit

SPŠ stavební v Hradci Králové si zkusila online výuku virtuální reality
Pokračujeme v on-line výuce virtuální reality na středních školách v ČR, tentokrát pro pedagogy a žáky SPŠ stavební v Hradci Králové, která má s VRR zkušenosti. Distanční výuka touto formou může být i motivační, shodli se žáci.
Zobrazit

Zůstáváme s VR on-line v Olomouckém kraji
S naším webinářem jsme zavítali do škol v Olomouckém kraji. Žáci i pedagogický sbor pozitivně hodnotí on-line výuku ve virtuální realitě na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole elektrotechnické v Olomouci a Střední průmyslové škole elektrotechnické a Obchodní akademii v Mohelnici.
Zobrazit

VUPI předložilo další projekty do 2. Výzvy programu ETA TAČR

VUPI pokračuje ve svých aktivitách v oblasti projektů. V současnosti jsme předložili v rámci 2. Výzvy programu ETA TAČR tři projekty, které jsou nyní ve fázi hodnocení.

mikroskop_analysis-2030265_1280

První projekt:

Metodika k vytváření a hodnocení profesních programů VŠ ve spolupráci s relevantními stakeholdery

Cílem projektu je vytvoření obecné metodiky pro hodnocení spolupráce VŠ a světa práce v rámci profesních studijních programů. Jde o oblasti učení “Praxe veřejné správy” a “Ekonomika a finance”.

V průběhu trvání půjde o zpracování hloubkového výzkumu mezi zaměstnavateli, učiteli, studenty i dalšími relevantními  stakeholdery. Získáná data poslouží pro nastavení hodnotících procesů v rámci vzájemné spolupráce.  Zejména půjde o:
- hodnocení metod výuky,
- tvorby obsahu a následných výsledků učení,
- učebního prostředí a procesů, které studenta potkávají při opuštění školy a jeho následném začleňování do pracovního procesu.

Projekt v rámci pilotáže na konkrétní spolupráci popíše a metodicky zpracuje “příklady dobré praxe” v rámci předmětných oborů.

Projekt jsme společně připravilii a předložili ve spolupráci s:
- CEVRO Institut, z.ú.
- Sdružení profesního terciárního vzdělávání, z. s.

Druhý projekt:

Aplikace výzkumných metod při systémové identifikaci potenciálu, nastavování a upevňování vazeb mezi podnikovou sférou a výzkumnou infrastrukturou

Cílem je propojit „svět“ výzkumu a vývoje a podnikovou sférou. 
Projekt se zaměřuje na kvalitativní výzkum a vytvoření - v ČR unikátní - interaktivní digitální mapy inovačních infrastruktur. Výzkumné organizace na základě výzkumu pak budou schopné lépe zacílit své komunikační a prezentační přístupy, tak aby reflektovaly skutečné potřeby podnikové sféry.

Projekt se dále zaměřuje na vývoj metodiky pro hodnocení přínosů spolupráce podnikatelských subjektů (zejména VO) s výzkumnými infrastrukturami jako způsobu zvyšování konkurenceschopnosti podnikatelských subjektů a posílení jejich kompetencí.

Metodika založená na výzkumu v oblasti podnikohospodářských nauk podpoří intenzivnější využití potenciálu výzkumných infrastruktur, jejich laboratorního vybavení, nehmotného majetku (duševního vlastnictví či know-how).

Projekt jsme společně připravilii a předložili ve spolupráci s: 
- výzkumnou společností Aktivity pro výzkumné organizace, o.p.s.,

Třetí projekt:

Digitální transformace pro inovace obchodních modelů v malých a středních podnicích v České Republice

Cílem projektu je vytvoření certifikované metodiky a softwaru založené na vypracování metod, modelů a nástrojů digitální transformace pro podporu inovační kapacity a zvýšení stupně konkurenceschopnosti obchodních modelů pro malé a střední podniky.

Projekt jsme společně připravilii a předložili ve spolupráci s:
- Vysokým učením technickým v Brně
- Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích
- Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR

 

Kontakty

Kde nás najdete

Výzkumný ústav pro podnikání a inovace, z.ú.
Na Florenci 2116/15
110 00 Praha 1

Kontaktujte nás

Ing. Martin Frélich
+420 739 341 798
frelich@vupi.cz

 

Napište nám

© Copyright 2021 VUPI. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign by HEADBOX s.r.o.