• O nás
  • Aktuality
  • Akce
  • Projekt IKAP
  • Výzkum
  • Kontakt

FacebookTwitter

LOGO HK

Zpět na přehled

Aktuality

Žáci Střední školy technické Vysoké Mýto zažili webinář virtuální reality
Ve Vysokém Mýtě byla naše další on-line zastávka s webinářem virtuální reality. Distanční výuka touto formou může být i motivační, shodli se žáci, kteří studují mimo jiné obor počítačová grafika.
Zobrazit

Výsledky našeho šetření dopadu pandemie COVID-19 na podnikový sektor
Zástupci firem poukazovali mimo jiné na chaotičnost a nepředvídatelnost opatření vlády s tím, že nebylo možné se na ně řádně připravit. Dotazníkové šetření bylo realizováno v průběhu listopadu 2020. K účasti na šetření byla oslovena členská základna Hospodářské komory ČR čítající přes 16 tis. subjektů, a to jak OSVČ, tak právnických osob.
Zobrazit

SPŠ stavební v Hradci Králové si zkusila online výuku virtuální reality
Pokračujeme v on-line výuce virtuální reality na středních školách v ČR, tentokrát pro pedagogy a žáky SPŠ stavební v Hradci Králové, která má s VRR zkušenosti. Distanční výuka touto formou může být i motivační, shodli se žáci.
Zobrazit

Jak "studentská" firma z Brna dobyla svět hlasových technologií

phonexia, zakladatelé

Nejpřirozenějším komunikačním prostředkem člověka je hlas. U každého z nás má navíc unikátní podobu. Technologie pro jeho identifikaci jsou velmi žádaným artiklem. Používají je nejen bezpečnostní složky, ale také nejrůznější firmy. 

S jejich pomocí totiž lze nejen rozpoznat konkrétního člověka, ale získat také mnoho dalších informací. Tohoto potenciálu využila brněnská firma Phonexia, která se v současnosti řadí k absolutní světové špičce ve svém oboru.

„Ve Phonexii vyvíjíme software pro řečovou analytiku a hlasovou biometrii. Naše technologie hlasové biometrie Deep Embeddings™ jako první na světě využívá k identifikaci řečníka výhradně neuronové sítě,“ vysvětluje Michal Hrabí, výkonný ředitel Phonexie.

Tyto sítě analyzují krátké úseky hovoru a samy se učí rozpoznávat unikátní prvky hlasu každé osoby. Stejně jako třeba otisk prstu nebo scan oční rohovky i hlasový otisk obsahuje nezaměnitelnou biometrickou informaci, kterou ... pokračovat ve čtení

 

Článek je z webu ČEKUJVĚDU.CZ, magazínu o vědě a inovacích pro mladé lidi, který vytváří Výzkumný ústav pro podnikání a inovace v rámci projektu IKAP.

logo EU a MSMT

 

Kontakty

Kde nás najdete

Výzkumný ústav pro podnikání a inovace, z.ú.
Na Florenci 2116/15
110 00 Praha 1

Kontaktujte nás

Ing. Martin Frélich
+420 739 341 798
frelich@vupi.cz

 

Napište nám

© Copyright 2021 VUPI. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign by HEADBOX s.r.o.